Skip to product information
1 of 7

woolona.mk

ВОЛНЕНИ КАПИ

Цена 1,190.00 ден.
Цена Промотивна цена 1,190.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Двослојни, произведени од 100% австралиска мерино волна. 18,5 микрони дебелина на плетење, ја задржуваат главата и вратот суви и топли во сите климатски услови. Поволни за активно движење во природа, урбан живот.

Сезона есен, зима и температури до 20°C

FABRIC: 100% Australian Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
WEIGHT: 195 gr/m2 
FIT: unisex