Skip to product information
1 of 8

Woolona.mk

TREK ПЛАНИНАРСКИ ПАНТОЛОНИ

Цена 6,790.00 ден.
Цена Промотивна цена 6,790.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Запознајте ги револуционерните спортски панталони, совршено дизајнирани за љубителите на природата и спортот. Овие панталони содржат иновативна двослојна ткаенина, надворешен слој од полиамид кој обезбедува исклучителна издржливост и отпорност на абење, што ги прави идеални за активности на отворено како што се планинарење, трекинг или возење велосипед. Полиамид, исто така, нуди одлична заштита од временските услови, што ги прави овие панталони отпорни на вода и ветер. Внатрешниот слој од 100% мерино волна обезбедува неспоредлива удобност и топлина, задржувајќи ја телесната температура и овозможувајќи и на кожата да дише. Мерино волната е исто така природно антибактериска, што го спречува создавањето на непријатни мириси, што ги прави овие панталони идеален избор за долготрајни активности. Со својот елегантен крој и функционален дизајн, овие спортски панталони не се само практични и удобни, туку и стилски прилагодливи на различни прилики.


Ткаенина: Двослоен | Внатрешен слој: 100% мерино волна | Надворешен слој: 100% полиамид | Финост на мерино волна: 18,5 микрони