Skip to product information
1 of 5

woolona.mk

SKY мерино градник со ремени

Цена 2,670.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,670.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Започнете го денот со доверба со повеќенаменскиот мерино SKY градникот на Woolona.

Дизајниран за совршена хармонија на удобност и стил. Со висока содржина на мерино волна, овој градник обезбедува неспоредлива мекост, издржливост и дишливост, одржувајќи ве постојано суви и удобни.

Нашата беспрекорна технологија нуди мазно вклопување без непријатно затегнатост или иритација, додека комбинацијата од полиамид и еластан ја додава потребната еластичност и формабилност. Без разлика на вашата дневна рутина, без разлика дали се работи за деловен состанок или вежбање, градникот SKY ќе ви ја даде потребната поддршка. 
Елегантно испреплетените ремени додаваат допир на модерност, што го прави овој градник идеален избор за комбинирање со различни стилови на гардероба. Без разлика дали е скриен или во преден план, градникот SKY го надополнува вашиот индивидуален изглед.

Градникот SKY не е само дел од вашата спортска опрема, тој е ваш секојдневен сојузник во комбинација на удобност и елеганција.

FABRIC: 80% Australian Merino Wool, 20% polyamide/elastin
WOOL MICRON: 17,5
WEIGHT: 135 gr/m2 
FIT: Slim