Skip to product information
1 of 7

woolona.mk

REMUS LONG SLEEVE SLIM FIT

Цена 2,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Производ од 195 g Woolona, има одлична флексибилност благодарение на технологијата на ткаење Ribana што се користи при нивното производство. Произведени од 100% австралиска Мерино волна, флексибилноста ви помага да прикажете супериорни перформанси во сите активни спортови. Производите не само што го "гушкаат" телото и го затоплуваат во активни спортови како скијање, сноубординг, планинарење, планински велосипедизам, пешачење и качување, туку и ќе ве остават суви со ефикасно отстранување на потта од вашата кожа. Сè што треба да направите е да го испиете вашето кафе потоа и да уживате во удобноста обезбедена од природната волна.   

Материјал: 100% мерино волна

Финост на плетка: 18.5 МИКРОНИ

Тежина: 195 гр

Fit модел : slim