Skip to product information
1 of 4

woolona.mk

PERA T-SHIRT SLIM FIT

Цена 2,695.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,695.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Изработена од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата.

Производот е само 135 грама на метар2 , меки, имаат лесно плетење и ќе ви овозможат удобност со волна во 4 сезони. 17,5 микрони австралиска мерино волна е искористена за да се создаде овој 100% мерино производ. Производите се совршени термички стабилизатори, кои ве ладат во лето, топлат во зима. Со своите природни својства, производите од волна не предизвикуваат никаков непријатен мирис и може да ги користите долго време во вашите активности без потреба брзо да ги перете.

После употреба препорачуваме да ја оставите да се луфтира на проветрина и да биде спремна за следното носење, исто како нова!

FABRIC: 100 % Australian Merino Wool
WOOL MICRON: 17,5
KNITTING: Single Jersey
WEIGHT: 135 gr/m2 
FIT: Slim