Skip to product information
1 of 2

woolona.mk

Pakke ZIP Classic спорт мерино дуксер

Цена 4,490.00 ден.
Цена Промотивна цена 4,490.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Водич за големини

(разлика со Pakke Classic , моделот има целосен патент, без слој за заштита од ветар како Pakke Hybrid)

80% merino wool 12% polyamide 8% elastin

Изработен од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата. Производи кои нудат високи перформанси во сите видови активности благодарение на нивната флексибилна структура.


Ја регулира температурата на телото при зголемена и интензивна физичка активност како што е турното скијање и планинарството. Делумна заштита од ветар, тенката и лесна капуљача ја штити главата и лицето од силно планиско сонце без дополнително да ве грее и поти.

• Second skin effect first all shapes ( се адаптира според форма на тело)
• Fitted, structured cut 
• Anti–allergic (Антиалергиски)
• Quick Dry (Брзо сушење)
• Anti Odor (Нема мириси)