Skip to product information
1 of 7

woolona.mk

PAKKE Hybrid FULL ZIP SPORT HOODIE SLIM FIT

Цена 4,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 4,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Водич за големини

Pakke hybrid, спорт мерино дуксер
80% merino wool 12% polyamid 8% elasten

❗ Изработена од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата.
Производ направен со мешавина на мерино волна и полиамиди од 17,5 микрони. Производи кои нудат високи перформанси во сите видови активности благодарение на нивната флексибилна структура. Флексибилни во 4 насоки.

Ја регулира температурата на телото при зголемена и интензивна физичка активност како што е турното скијање и планинарството. Делумна заштита од ветар, а тенката и лесна капуљача ја штити главата и лицето од силно планиско сонце без дополнително да ве грее и поти.

• Second skin effect first all shapes ( се адаптира според форма на тело)
• Fitted, structured cut 
• Anti–allergic (Антиалергиски)
• Quick Dry (Брзо сушење)
• Anti Odor (Нема мириси)