Skip to product information
1 of 4

woolona.mk

Pakke Classic спорт мерино дуксер

Цена 3,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 3,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Водич за големини

(разлика со Pakke hybrid - моделот е без патент, без слој за заштита од ветар)

80% merino wool 12% polyamid 8% elasten

❗ Изработен од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата. Производи кои нудат високи перформанси во сите видови активности благодарение на нивната флексибилна структура.

Ја регулира температурата на телото при зголемена и интензивна физичка активност како што е турното скијање и планинарството. Делумна заштита од ветар, тенката и лесна капуљача ја штити главата и лицето од силно планиско сонце без дополнително да ве грее и поти.

• Second skin effect first all shapes ( се адаптира според форма на тело)
• Fitted, structured cut 
• Anti–allergic (Антиалергиски)
• Quick Dry (Брзо сушење)
• Anti Odor (Нема мириси)