Skip to product information
1 of 7

Woolona.mk

NOYAN ЏЕМПЕР 100% МЕРИНО

Цена 7,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 7,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Водечки модел кој дава племенит стил во светот на скијањето. Комбинација на спорт и елеганција. 

Нашиот најнов машки џемпер, неспоредлива комбинација на стил и функционалност, совршен за страствените скијачи и планинари кои истовремено внимаваат на високата мода и стил во луксузниот свет на скијањето.

Изработен од најдобрата обична мерино волна, со исклучителна топлина и мекост, висока јака и долги ракави за дополнителна заштита и удобност. 

Џемперот се пере во машина на волнена програма, што го олеснува одржувањето. Софистицираниот вез на градите додава ексклузивен допир. 

100% мерино волна е совршен природен материјал и за скијање и за други активности. Дише, потопол од синтетичките руно, ја регулира температурата и е отпорен на непријатни мириси. Мек како кожа, фина волна од 19 микрони, обична ткаење. 30% поцврсти шевови, два пати поголема еластичност.

Материјал:

тежина на материјал: 450 g/m² 

дебелина на плетење: 19.5 microni