Skip to product information
1 of 2

woolona.mk

Nova Seamless хеланки

Цена 2,970.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,970.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Водич за големини
Повеќе спорт, повеќе динамика. Совршени merino хеланки постигнуваат подобра температура и влажност благодарение на нивното тенко ткаење. Специјално развиен за спортови со интензивни вежби. Влакната од синтетичка и мерино волна се комбинираат за да се постигне мекост, (термичка) изолација и заштита од влага, додека се врши компресија.

Состав:
80% Мерино волна
20% полиамид

Финост на волна: 17,5 микрони (обична волна 30+)
Плетено: беспрекорна технологија
FIT: Slim