Skip to product information
1 of 3

woolona.mk

NORTE LONG BOTTOM SLIM FIT (жени)

Цена 2,950.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,950.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Производ на Woolona, 195g, има одлична флексибилност благодарение на технологијата на ткаење Ribana  користена во нивното производство. Произведена од 100% австралиска мерино волна, флексибилноста на овие производи ви помага да прикажете супериорни перформанси во сите активни спортови. Овие производи ве одржуваат топли за време на активности како скијање, сноуборд, планинарење , завитани на вашето тело и го одржуваат суво благодарение на големата дишливост и својството за отстранување на пот надвор. Сè што треба да направите е подоцна да го пиете вашето кафето и да уживате во удобноста што ја обезбедува волната.

 

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
KNITTING: Double Jersey 1*1 Plain Rib
WEIGHT: 195 gr
FIT: Slim