Skip to product information
1 of 7

woolona.mk

МЕРИНО ДЕТСКИ КОМПЛЕТИ

Цена 3,390.00 ден.
Цена Промотивна цена 3,390.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Мерино облека за деца се изработени од 100% плетена волна со Ribana плетка.

Го гушка телото и ќе го одржуваат топло и суво во секое време. Благодарение на волнената плетка од 18 микрони, производите никогаш нема да ја иритираат детската кожа. Облеката оже да се користи сите 4 сезони и овозможуваат вашите деца да уживаат во своите активности.

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
KNITTING: Double Jersey 1*1 Plain Rib
WEIGHT: 195 gr
FIT: Slim