Skip to product information
1 of 4

woolona.mk

KONA WOMAN LONG SLEEVE SHIRT

Цена 2,875.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,875.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

❗ Изработена од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата.

135 g мекa, флексибилнa, леснo ткаење, ќе ви овозможи удобност од волна за 4 сезони. За создавање на овие 100% производи од волна се користени 17,5 микрони австралиска мерино волна. Производите се совршени термички стабилизатори и ве одржуваат да бидете ладни во лето и топли во зима. Со своите природни својства производите не предизвикуваат непријатен мирис и можете да ги употребувате подолг временски период активно, без потреба да ги перете веднаш.

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 17,5
KNITTING: Single Jersey
WEIGHT: 135 gr
FIT: Slim