Skip to product information
1 of 4

woolona.mk

HALLDOR LONG SLEEVE WITH ZIP SLIM FIT

Цена 3,639.00 ден.
Цена Промотивна цена 3,639.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Производ на Woolona, 230g  се произведува со испреплетено ткаење. Овие производи се дизајнирани за постудени услови и можат да се користат и како внатрешни и надворешни слоеви. Нашите mid-layer производи ја комбинираат удобноста и топлината на волната со модата, ви нудат природност и елеганција.

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
KNITTING: Double Jersey Interlock
WEIGHT: 230 gr
FIT: Slim