Skip to product information
1 of 3

woolona.mk

ERIS LONG SLEEVE SHIRT SLIM FIT

Цена 2,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

❗ Изработена од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата.

Производ на Woolona, 135 g меки, флексибилни, имаат лесно ткаење, ќе ви овозможат удобност од волна за 4 сезони. За создавање на овие производи од 100% волна се користени 17,5 микрони австралиска мерино волна. Производите се совршени термички стабилизатори и ве одржуваат да бидете ладни во лето и топли во зими. Со своите природни својства производите не предизвикуваат непријатни мириси и можете да ги користите подолг временски период во вашите активности без потреба да ги чистите веднаш.

 

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 17,5
KNITTING: Single Jersey
WEIGHT: 135 gr
FIT: Slim