Skip to product information
1 of 10

woolona.mk

DORA мерино боксерки без шавови

Цена 1,970.00 ден.
Цена Промотивна цена 1,970.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Започнете го денот со доверба со повеќенаменските мерино DORA боксерки на Woolona.

Дизајнирани за совршена хармонија на удобност и стил. Со висока содржина на мерино волна, обезбедуваат неспоредлива мекост, издржливост и дишливост, одржувајќи ве постојано суви и удобни.

Беспрекорна технологија нуди мазно вклопување без непријатно затегнатост или иритација, додека комбинацијата од полиамид и еластан ја додава потребната еластичност и формабилност. 
DORA не е само дел од вашата спортска опрема, боксерките се ваш секојдневен сојузник во комбинација на удобност и елеганција.

FABRIC: 80% Australian Merino Wool, 20% polyamide/elastin
WOOL MICRON: 17,5
WEIGHT: 135 gr/m2 
FIT: Slim