Skip to product information
1 of 8

woolona.mk

Docca Hybrid 1/4 ZIP SPORT HOODIE SLIM FIT

Цена 4,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 4,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Color
Водич за големини

❗ Изработена од најфината 17,5 микрони мерино волна која припаѓа на 1% од најквалитетната волна на планетата.

Производ направен со мешавина на мерино волна и полиамиди од 17,5 микрони. Производи кои нудат високи перформанси во сите видови активности благодарение на нивната флексибилна структура. Овие можат да се флексибилни и по должина (4 насоки). 80% мерино 20% еластин

• Second skin effect first all shapes ( се адаптира според форма на тело)
• Fitted, structured cut 
• Anti–allergic (Антиалергиски)
• Quick Dry (Брзо сушење)
• Anti Odor (Нема мириси)