Skip to product information
1 of 6

woolona.mk

ULTIMA BOXER

Цена 1,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 1,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Производ од 195 g Woolona, има одлична флексибилност благодарение на технологијата на ткаење Ribana што се користи при нивното производство. Произведени од 100% австралиска мерино волна, флексибилноста ви помага да прикажете супериорни перформанси во сите активни спортови. Производите не само што го "гушкаат" телото и го затоплуваат во активни спортови како скијање, сноубординг, планинарење, планински велосипедизам, пешачење и качување, туку и ќе ве остават суви со ефикасно отстранување на потта од вашата кожа. Сè што треба да направите е да го испиете вашето кафе и да уживате во удобноста обезбедена од природната волна.   

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
KNITTING: Double Jersey 1*1 Plain Rib
WEIGHT: 195 gr
FIT: Slim