Skip to product information
1 of 15

woolona.mk

СУПЕР ЗАШТЕДА! Мерино комплет долен веш DORA & SKY

Цена 3,990.00 ден.
Цена Промотивна цена 3,990.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Заштеди при купување на комплет горен и долен дел, градник SKY и боксерки DORA

- одделно градник SKY, 2670 денари

- одделно боксерки DORA, 1970 денари

Започнете го денот со доверба со повеќенаменските мерино боксерки и градник на Woolona.

Дизајнирани за совршена хармонија на удобност и стил. Со висока содржина на мерино волна, обезбедуваат неспоредлива мекост, издржливост и дишливост, одржувајќи ве постојано суви и удобни.

Беспрекорна технологија нуди мазно вклопување без непријатно затегнатост или иритација, додека комбинацијата од полиамид и еластан ја додава потребната еластичност и формабилност. 
Овој модел не е само дел од вашата спортска опрема, тие се ваш секојдневен сојузник во комбинација на удобност и елеганција.

FABRIC: 80% Australian Merino Wool, 20% polyamide/elastin
WOOL MICRON: 17,5
WEIGHT: 135 gr/m2 
FIT: Slim