Skip to product information
1 of 5

woolona.mk

BISE SHORT SLEEVE SHIRT SLIM FIT (жени)

Цена 2,850.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,850.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини

Производ на Woolona со одлична флексибилност благодарение на технологијата на ткаење Ribana користена во нивното производство. Произведена од 100% австралиска мерино волна, помага да чувствувате супериорни перформанси во сите активни спортови. Овие производи ве одржуваат топло за време на активности како скијање, сноубординг, планинарење, качување со затворање на вашето тело притоа одржувајќи го тело суво благодарение на својството за големата дишливост на волната. Сè што треба да направите е да го испиете вашето кафе и да уживате во удобноста што ја обезбедува волната.

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
KNITTING: Double Jersey 1*1 Plain Rib
WEIGHT: 195 gr
FIT: Slim