Skip to product information
1 of 12

woolona.mk

ASTRO LONG SLEEVE WITH ZIP SLIM FIT

Цена 3,290.00 ден.
Цена Промотивна цена 3,290.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Производ од 195 g Woolona, има одлична флексибилност благодарение на технологијата на ткаење Ribana што се користи при нивното производство. Произведени од 100% австралиска Мерино волна, флексибилноста ви помага да прикажете супериорни перформанси во сите активни спортови. Производите не само што го "гушкаат" телото и го затоплуваат во активни спортови како скијање, сноубординг, планинарење, планински велосипедизам, пешачење и качување, туку и ќе ве остават суви со ефикасно отстранување на потта од вашата кожа. Сè што треба да направите е да го испиете вашето кафе потоа и да уживате во удобноста обезбедена од природната волна.   

Материјал: 100% Мерино волна

Финост на плетка: 18.5 МИКРОНИ

Тежина: 195 гр

Fit модел : slim