Skip to product information
1 of 7

woolona.mk

ALIZE LONG SLEEVE SLIM FIT (жени)

Цена 2,970.00 ден.
Цена Промотивна цена 2,970.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Големина
Боја
Водич за големини

Производите на Woolona, 195 g имаат одлична флексибилност благодарение на технологијата на ткаење Ribana користена во нивното производство. Произведена од 100% австралиска мерино волна, флексибилноста на овие производи ви помага да чувствувате супериорни перформанси во сите активни спортови. Овие производи ве одржуваат топло за време на активности како скијање, сноубординг, планинарење, качување со затворање на вашето тело притоа одржувајќи го тело суво благодарение на својството за големата дишливост на волната. Сè што треба да направите е подоцна да го испиете вашето кафето и да уживате во удобноста што ја обезбедува волната.

FABRIC: 100 % Merino Wool
WOOL MICRON: 18,5
KNITTING: Double Jersey 1*1 Plain Rib
WEIGHT: 195 gr
FIT: Slim