Skip to product information
1 of 5

woolona.mk

Мерино чорапи - ActiveXPro - 2 пара

Цена 950.00 ден.
Цена Промотивна цена 950.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Color
Водич за големини
Ултра лесни мерино волнени чорапи со низок глужд, за удобност при топли временски услови. Меки, издржливи и лесно дишат. 2 пара по пакување

58% мерино волна
25% полиамид
15% полипропилен
2% еластин

Мерино волната ги прави овие чорапи совршен избор за секој кој бара удобни и дишливи чорапи. Изработени од висококвалитетна мерино волна, овие чорапи обезбедуваат одлична терморегулација и ги одржуваат вашите стапала удобно суви и свежи во текот на целиот ден. Совршеното вклопување спречува триење и плускавци, вашите стапала ќе бидат среќни. Покрај тоа, овие мерино волнени чорапи со својства за намалување на мирисот се исто така многу лесни за одржување.
Без разлика дали ги носите за време на спортски активности, на работа или во слободно време, плитките чорапи изработени супер избор за многу прилики.