Skip to product information
1 of 5

woolona.mk

Промо цена SPRING тенок волнен елек

Цена 1,890.00 ден.
Цена Промотивна цена 1,890.00 ден.
Промоција Распродадено
Вклучено ДДВ. Испораката се пресметува при купување.
Size
Водич за големини

Мерино моделот SPRING врв на колекцијата Woolona со сертификат Woolmark.

Изработен од екстра фина мерино волна 18,5 микрони и густина од 195 грама/ метар² , совршен за целодневна употреба, без разлика дали се топли летни денови или ладни зимски ноќи.
Обезбедува терморегулација, паралелно одбивајќи непријатен мирис.

Совршен е за секоја пригода, од деловни активности како поткошула до долги патувања.

Woolona обезбедува луксуз и функционалност во едно, правејќи го секој ден посебен.